Smaller Default Larger

A gyulaházi református egyházközség a Tiszántúli Egyházkerület, valamint a Szabolcs-Beregi Református Egyházmegye gyülekezetei közé tartozik. Mintegy 1200 református egyháztagot számlál. Az egyházközségnek 1769. április 17. napjától van írásos feljegyzése a gyülekezeti élet szolgálatairól. A templom építését is erre az időre tehetjük. 1823-ban a templom tűzáltal elpusztult. 1833-ban építették újjá és bővítették. A tornyot 1880-ban emelték először, majd a tűzvészek miatti eldőlés után 1924-28. között nyerte el mai formáját, barokk stílusban.

Református templom
Református templom
Református templom
Református templom
Református templom
Református templom
Previous Next Play Pause
1 2 3

A gyulaházi református egyházközség a Tiszántúli Egyházkerület, valamint a Szabolcs-Beregi Református Egyházmegye gyülekezetei közé tartozik. Mintegy 1200 református egyháztagot számlál. Az egyházközségnek 1769. április 17. napjától van írásos feljegyzése a gyülekezeti élet szolgálatairól. A templom építését is erre az időre tehetjük. 1823-ban a templom tűz által elpusztult. 1833-ban építették újjá és bővítették. A tornyot 1880-ban emelték először, majd a tűzvészek miatti eldőlés után 1924-28. között nyerte el mai formáját, barokk stílusban.

Gyulaháza címere

Díszpolgáraink

Arculati kézikönyv

gyulahaza tak

 

Weboldalunk sütiket használ a felhasználói élmény fokozása érdekében. Az oldal használatával Ön beleegyezik a cookie-k (sütik) alkalmazásába. Amennyiben nem egyezik bele, kérem zárja be az oldalt. Bővebben