A Gyulaházai Közös Önkormányzati Hivatal tájékoztatja a település lakosságot, hogy a szociális célú tűzifa támogatás iránti kérelmeket 2020. november 16. napjától november 27. napjái2 lehet benyújtani az önkormányzati hivatalba.
A kérelem formanyomtatvány letölthető INNEN, illetve átvehető a hivatalban. A szociális és gyermekvédelmi ellátásokról szóló 2/2015. (III.3.) önkormányzati rendelet 14. §-a alapján támogatásban részesíthető, támogatást igényelhet:
Támogatást csak lakott ingatlanra lehet igényelni.
Önkormányzati Hivatal Jegyzője
Értesítem a Tisztelt Lakosságot, hogy a Gyulaházai Közös önkormányzati Hivatal székhely hivatala, az Anarcsi és Szabolcsbákai Állandó Kirendeltségei 2020. szeptember 21. napjától (hétfő) visszavonásig korlátozott ügyfélfogadást tart.
A Kormánynak, a veszélyhelyzet alatti engedélykötelezettségről, valamint az ellenőrzött bejelentésről szóló 191/2020. (V. 8.) Korm. rendelete (továbbiakban Rendelet) 3 § (1) bekezdése értelmében az alábbi e-mail-címet teszem közzé:
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
A Rendelet 1.§ (3) bekezdése szerint a Rendelet alkalmazásában– az engedély megnevezéssel bíró határozaton túlmenően – engedély valamennyi olyan – hatósági jóváhagyásról, hozzájárulásról, elismerésről szóló – határozat, amely az ügyfél számára valamely tevékenység végzését lehetővé teszi, vagy részére valamely jog gyakorlását biztosítja.
Bővebben: A Kormány a veszélyhelyzet alatti engedélykötelezettségről
Értesítem a Gyulaháza község lakosságát, hogy a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 8.* (2) bekezdése szerint a gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson vesz részt. Az illetékes Kormányhivatal, a gyermek jogos érdekét szem előtt tartva, annak az évnek az augusztus 31. napjáig, amelyben a gyermek negyedik életévét betölti, felmentést adhat a kötelező óvodai nevelésben való részvétel alól, ha a gyermek családi körülményei, képességeinek kibontakoztatása, sajátos helyzete indokolja.
Sajnos az óvodai jelentkezés a 2020/2021. nevelési évre a Gyulaházai Életfa Óvoda köznevelési intézményében a koronavírus terjedése okán kihirdetett veszélyhelyzet miatt nem a megszokott rendben fog zajlani. Előrehozott időpontban történik. Azt kérem a szülőktől hogy telefonon vagy emailben vegyék fel a kapcsolatot az óvodával és tájékoztassák a szülői szándékról hogy az óvodánkba kívánják íratni gyermeküket. /tel:0645715-605.
email:eletfaovoda @freemail.hu/. Személyes beíratáskor csak egy személy jelenhet meg!
2020. 04.02.és 04.03. 8-11.óra (csütörtök, péntek)
között tart.
Jelentkezni a nevelési — oktatási intézményben lehet.
Óvodába a gyermeket 3. életéve betöltése után lehet felvenni.
Felvehető, aki a harmadik életévét a felvételtől számított fél éven belül betölti, A gyermekek felvételéről a beiratkozást követő 15 napon belül hoz döntést az intézmény vezetője. A felvételi kérelem elutasítása esetén a döntés közlésétől számított 15 napon belül a szülők Gyulaháza Önkormányzata Jegyzőjének címzett, de az érintett intézménynek (óvodának) átadott érdeksérelemre hivatkozó kérelmet nyújthatnak be.
Az óvodaköteles gyermek beíratásának elmulasztása szabálysértésnek minősül. Amennyiben a szülő nem tesz eleget kötelességének, a jegyző elrendeli az óvodai nevelés keretében folyó foglalkozáson való részvételt.
Figyelje a https://koronavirus.gov.hu/ honlapot, melyen friss és pontos információkat találhat a vírussal kapcsolatban.
A néhány éve meghirdetett Nemzeti Építészeti Politika megalkotói számos ponton tűztek ki új célokat, várhatóan egész életünket befolyásoló feladatokat, melyek egyike a minden magyar településen elkészítendő Településképi Arculati Kézikönyv.
A Település számára elkészített Arculati Kézikönyv elsődleges célja, az hogy a településkép védelméről szóló 2016. évi LXXIV. törvény alapján a településkép tervszerű, esztétikus létrejöttét szakmailag támogassa, elősegítse.
Bővebben: Település arculati kézikönyv és a településképének védelméről szóló rendelettervezet
Egészségügyi alapellátás infrastrukturális fejlesztése, TOP-4.1.1-15-SB1-2016-00035 azonosító számú pályázat
„Gyulaháza egészségügyi alapellátásának fejlesztése”
Főbb kivitelezési feladatok:
2018. július elején lezárult a jelentkezési időszak a Virágos Magyarország környezetszépítő versenyre, idén a tavalyinál is többen, 324-en jelentkeztek, a legaktívabbak az 1000 fő alatti falvak voltak.
A szervezők nem sokat tétlenkedtek, ennek köszönhetően már véget is ért az öt hetes közönségszavazás, amelyben idén is a Legvirágosabb Úti Cél címért versengtek a települések.
Mint a honlapon írják, ez a Virágos Magyarország egyik legizgalmasabb megmérettetése, hiszen nem a szakmai zsűri szigorú szempontjai, hanem a közönség szavazatai alapján állt össze a települések rangsora.
A szavazatokat a verseny Facebook-oldalán minden forduló összesítették, és ezek alapján a következő eredmények születtek:
1000 fős és kisebb lélekszámú falvak: 1. helyezett Geresdlak, 2. helyezett Acsalag, 3. helyezett Rábapordány.
1000 fő feletti falvak: 1. helyezett Gyulaháza, 2. helyezett Csemő, 3. helyezett Szalkszentmárton.
50 ezer fős és kisebb városok: 1. helyezett Veresegyház, 2. helyezett Ózd, 3. helyezett Biatorbágy.
50 ezer fő feletti városok: 1. helyezett Eger, 2. helyezett Kaposvár, 3. helyezett Szolnok.
Budapesti kerületek: 1. helyezett XIX. kerület, 2. helyezett IV. kerület, 3. helyezett X. kerület.
A Virágos Magyarország verseny keretében települések értékelését szakmai zsűri végzi, 100 kertész, tájépítész, város- és falugondnok szakember vizsgálja meg társadalmi munkában a településeket a nyár folyamán.
Az idei két fődíjas település (város, illetve falu kategóriában) a 2019. évi Entente Florale Europe környezetszépítő versenyen képviseli majd hazánkat, tovább erősítve Magyarország vonzerejét és versenyképességét a legkedveltebb európai desztinációk között.
Gyulaháza Településképi Arculati kézikönyv:
A néhány éve meghirdetett Nemzeti Építészeti Politika megalkotói számos ponton tűztek ki új célokat, várhatóan egész életünket befolyásoló feladatokat, melyek egyike a minden magyar településen elkészítendő Településképi Arculati Kézikönyv. A Település számára elkészített Arculati Kézikönyv elsődleges célja, hogy a településkép védelméről szóló 2016. évi LXXIV. törvény alapján a településkép tervszerű, esztétikus létrejöttét, szakmailag támogassa, elősegítse. A kézikönyv készítése során a figyelembe lett véve az, hogy a helyiek milyen környezetben szeretnének élni, hogyan őrizzék meg és fejlesszék a település építészeti arculatát, kultúráját. Ennek során az is fel lett tárva, hogy az épített környezetünk egyes elemei, épületei közül mit tekinthetünk a helyi identitás szempontjából örökségnek.